Gdzie jest najwięcej fotoradarów

Jak do tej pory, najwięcej fotoradarów zamontowano na Śląsku, w Wielkopolsce i w okolicach Trójmiasta. Najbardziej „usiana” fotoradarami jest krajowa jedynka łącząca stolicę z Katowicami i Bielskiem. Podobnie jak „siódemka”, jest to jedna z najbardziej ruchliwych arterii w Polsce. Podobnie, po uruchomieniu autostrady A2, na drodze numer 2 łączącej Warszawę z Poznaniem zamontowano wiele radarów.

Ci, którzy wybierają się na Mazury powinni uważać w okolicach Olsztyna, przybyło tam sporo fotoradarów. Urządzenia są również regularnie ustawiane na drodze z Warszawy do Lublina, potem do Zamościa i Przemyśla. Również na drodze z Krakowa do granicy z Ukrainą jest ich sporo. Najmniej fotoradarów znajduje się na zachodzie Polski. Można je spotkać głównie na drogach łączących większe miasta, na przykład Gorzów Wielkopolski z Zieloną Górą.

O ile umiejscowienie fotoradarów stacjonarnych jest raczej pewne, to już rozstawianie rejestratorów mobilnych jest loterią. Niestety jest ich coraz więcej i nadal będzie przybywać.